Esperal

Implantacja (Esperal), pot. „wszywka” jest jedną z metod stosowanych w leczeniu uzależnienia od alkoholu. U Pacjenta wywołuje blokadę dyscyplinującą go przed spożywaniem alkoholu. Lek w postaci tabletek wprowadzany jest pod skórę, podpowięziowo, najczęściej w okolice pośladka. Dawkę i ilość tabletek dostosowujemy indywidualnie do potrzeb pacjenta. Proces tzw. „wszycia” jest wykonywany w znieczuleniu miejscowym i trwa ok. 30 minut. Esperal działa przez okres 12. miesięcy.

WAŻNE aby Pacjent nie spożywał alkoholu na co najmniej 24 godzin przed implantacją.

Jak działa Esperal?

Esperal to nic innego jak substancja o nazwie Esperal. Związek ten zaburza metabolizm alkoholu w organizmie, utrudnia utlenianie aldehydu octowego do mniej szkodliwego kwasu octowego. Aldehyd octowy, który kumuluje się w organizmie powoduje objawy zatrucia. Pacjent z „wszywką” po spożyciu alkoholu będzie wielokrotnie silniej odczuwać nieprzyjemne reakcje charakterystyczne dla zatrucia, czyli: nudności, wymioty, zawroty, silne bóle głowy, duszności, nadmierne pocenie się, zaczerwienie twarzy, gwałtowne bicie i kołatanie serca, uczucie braku tchu. Objawy pojawiają się już w kilka minut po spożyciu alkoholu i utrzymują do nawet 10 godzin. Większa ilość spożytego alkoholu w trakcie leczenia Esperalem jest poważnym zagrożeniem dla zdrowia, włącznie z konsekwencją utraty przytomności i koniecznością hospitalizacji Pacjenta. Koniecznym warunkiem do skutecznej kuracji Esperalem jest bezwzględne zachowanie trzeźwości.

Przeciwwskazania:

niewydolność krążenia, zawał serca, choroba niedokrwienna serca, zapalenie zarostowe tętnic, nadciśnienie tętnicze, zapalenie wielonerwowe, zapalenie nerwu wzrokowego, wcześniejsze próby samobójcze, zaburzenia psychiczne.

Alkoholoodtrucia Wrocław

Twoje zdrowie jest dla Nas najważniejsze.